countryAfrica: Wafu Cup Of Nations - Second Roundstandings
18:00Niger-Benin
18:00Senegal-Ivory Coast
countryAlgeria: Ligue 1standings
17:00MC Alger-Medea
countryArgentina: Primera C Metropolitanastandings
20:00Central Cordoba-Defensores Unidos
20:00Dep. Merlo-Justo Jose de Urquiza
18:30Deportivo Armenio-Sportivo Barracas
20:00Ituzaingo-Midland
20:00Sportivo Italiano-Def. de Cambaceres
20:00Berazategui-Leandro N. Alem
20:00Canuelas-Laferrere
18:30Club Lujan-Argentino de Quilmes
18:30El Porvenir-Dock Sud
20:00Excursionistas-San Martin Burzaco
countryArgentina: Primera D Metropolitanastandings
18:30Deportivo Muniz-Yupanqui
18:30Victoriano A.-Atlas
18:30Victoriano A.-Atlas
countryAustria: Ofb Cupstandings
17:00A. Klagenfurt-Kapfenberg
17:00ASK-BSC Bruck Leitha-Salzburg
17:00ASK Elektra-Rapid Vienna
17:00Bad Gleichenberg-Admira
17:00Florian-SC Weiz
17:00Gleisdorf-AC Wolfsberger
17:00Grodig-LASK Linz
17:30Horn-Hartberg
17:00Neusiedl-Ried
17:00Parndorf-Mattersburg
17:00Union Gurten-Altach
17:00USK Anif-Sturm Graz
17:00Vocklamarkt-Austria Vienna
17:00Wimpassing-BW Linz
17:30Amstetten-Wacker Innsbruck
countryBangladesh: Premier Leaguestandings
Postp.Farashganj-Brothers U.
Postp.BJMC-Arambagh
countryBelgium: Belgian Cupstandings
18:00ASV Geel-Gent
18:00Cercle Brugge KSV-Genk
18:00Eupen-Boom
18:00Heist-St. Liege
18:00Kortrijk-Entente Durbuy
18:00KSV Roeselare-Club Brugge KV
18:00Lokeren-Beerschot Wilrijk
18:30St. Truiden-Leuven
18:30Antwerp-Lierse
countryBrazil: Série Bstandings
22:15America MG-Vila Nova FC
countryBulgaria: Bulgarian Cupstandings
16:00Botev Galabovo-Levski
countryChina: Fa Cupstandings
11:35Guangzhou Evergrande-Shanghai SIPG
11:35Shanghai Shenxin-Shanghai Shenhua
countryCroatia: Croatian Cupstandings
13:30Slavonija Pozega-Zadar
countryCzech Republic: Division Bstandings
17:00Chomutov-Velvary
countryCzech Republic: Mol Cupstandings
16:00Bohemians 1905-Vlasim
countryDenmark: Landspokal Cupstandings
17:00Kjellerup-Silkeborg
countryEngland: Carabao Cupstandings
18:45Arsenal-Doncaster
18:45Aston Villa-Middlesbrough
18:45Barnsley-Derby
18:45Bournemouth-Brighton
18:45Brentford-Norwich
18:45Bristol City-Stoke City
18:45Burnley-Leeds
18:45Chelsea-Nottingham
18:45Crystal Palace-Huddersfield
18:45Everton-Sunderland
18:45Leicester-Liverpool
19:00Reading-Swansea
18:45West Brom-Manchester City
18:45West Ham-Bolton
18:45Wolves-Bristol Rovers
19:00Manchester United-Burton
19:00Tottenham-Barnsley
countryEngland: Checkatrade Trophystandings
18:30Accrington-Middlesbrough U23
18:45Bury-Rochdale
18:45Walsall-West Brom U23
countryEngland: Fa Cup - Qualificationstandings
18:45AFC Rushden-Alfreton
18:30Burgess Hill-Colney
18:45Cadbury Heath-Bridport
18:45Cambridge City-St. Albans
18:45Enfield Town-Hanwell Town
18:45Haughmond FC-Boston
18:45Heybridge-Metropolitan
18:45Hyde-Warrington
18:45Phoenix-Glebe
18:45Potters-Hampton and Richmond
18:45Royston-Braintree
18:45Rushall-AFC Mansfield
18:45United of Manchester-Handsworth
18:45Wingate and Finchley-Hemel
18:45Billericay-Thamesmead
18:45Hayes and Yeading-Romania
18:45Hayes and Yeading-Romania
countryEngland: League Onestandings
18:45Wigan-Northampton
countryEngland: Northern Premier Leaguestandings
18:45Hednesford-Nantwich
18:45Lancaster-Whitby
18:45Altrincham-Farsley
18:45Barwell-Matlock
Postp.Buxton-Warrington
18:45Grantham-Halesowen
18:45Marine-Ashton Utd
18:45Mickleover-Stourbridge
Postp.Stafford-Rushall
18:45Sutton Coldfield-Coalville
18:45Witton-Stalybridge
countryEngland: Professional Development Leaguestandings
18:00Nottingham U23-Ipswich U23
countryEurope: World Cup Women - Qualification - Second Stagestandings
13:00Belgium W-Moldova W
13:00England W-Russia W
13:00Switzerland W-Poland W
countryEurope: World Cup Women - Qualification - Second Stagestandings
18:30Northern Ireland W-Ireland W
17:00Switzerland W-Poland W
18:00England W-Russia W
18:15Belgium W-Moldova W
15:58Czech Republic W-Germany W
16:00Croatia W-Sweden W
15:55Norway W-Slovakia W
16:00Hungary W-Denmark W
18:00Serbia W-Austria W
18:30Northern Ireland W-Ireland W
countryFinland: Ykkonenstandings
15:30Haka-OPS
countryFrance: Ligue 2standings
19:00AC Ajaccio-Valenciennes
19:00Auxerre-Lorient
19:00Chateauroux-Clermont
19:00Le Havre-Sochaux
19:00Niort-Brest
19:00Paris FC-Orleans
19:00Reims-GFC Ajaccio
19:00Tours-Nimes
19:00Nancy-Bourg Peronnas
countryGermany: 2. Bundesligastandings
16:30Kaiserslautern-Aue
16:30Sandhausen-Union Berlin
16:30Holstein Kiel-St. Pauli
16:30Ingolstadt-Duisburg
countryGermany: 3. Ligastandings
17:00Hansa Rostock-Zwickau
17:00Lotte-Wehen
17:00Magdeburg-Paderborn
17:00Sonnenhof Grossaspach-Karlsruher
17:00SV Werder Bremen II-Hallescher
countryGermany: Bundesligastandings
16:30B. Monchengladbach-VfB Stuttgart
18:30Wolfsburg-SV Werder Bremen
18:30FC Augsburg-RB Leipzig
18:30Schalke-Bayern Munich
countryGermany: Oberliga Bremenstandings
17:00Schwachhausen-Habenhauser
countryGermany: Oberliga Hamburgstandings
17:30Niendorfer TSV-Sasel
countryGermany: Regionalliga Bayernstandings
17:00Rosenheim-Furth II
17:00Schweinfurt-Illertissen
countryGermany: Regionalliga Northstandings
16:00Hamburger SV II-Wolfsburg II
countryGermany: Regionalliga Weststandings
17:30Uerdingen-Rodinghausen
17:30Wiedenbruck-Erndtebruck
17:30RW Essen-Westfalia Rhynern
countryGreece: Greek Cup - Second Roundstandings
13:00Aiginiakos-Apollon Pontou
12:00AEK Athens FC-Lamia
12:00Atromitos-Kerkyra
Postp.Iraklis-OFI Crete
12:00Kallithea-Apollon Larissa
12:00Kissamikos-Acharnaikos
17:30Olympiakos Piraeus-Asteras Tripolis
12:00Panachaiki-Karditsa
12:00Panathinaikos-AEL Larissa
12:00Panegialios FC-Aris
12:00Panionios-Giannina
12:00PAOK-Levadiakos
12:00Platanias FC-Smyrnis
12:00Sparti-Trikala FC
15:15Xanthi FC-Panetolikos
12:00Panegialios FC-Aris
countryHungary: Hungarian Cupstandings
13:00Dunaharaszti MTK-Ferencvaros
13:00Veszprem-DVTK
countryItaly: Primavera 2standings
13:00Ascoli U19-Palermo U19
13:00Avellino U19-Frosinone U19
13:00Bari U19-Pescara U19
13:00Benevento U19-Foggia U19
13:00Brescia U19-Parma U19
13:00Cagliari U19-Perugia U19
13:00Carpi U19-Venezia U19
13:00Cittadella U19-Spal U19
13:00Empoli U19-Cremonese U19
13:00Pro Vercelli U19-Entella U19
13:00Spezia U19-Cesena U19
13:00Ternana U19-Crotone U19
countryItaly: Serie Astandings
18:45Bologna-Inter
countryItaly: Serie Bstandings
18:30Ascoli-Frosinone
18:30Bari-Cremonese
18:30Parma-Empoli
18:30Pescara-Entella
18:30Pro Vercelli-Salernitana
18:30Spezia-Novara
18:30Carpi-Foggia
18:30Cittadella-Cesena
18:30Palermo-Perugia
18:30Ternana-Brescia
countryJordan: Shield Cup - Play Offsstandings
16:30Al Wehdat-Al Jazeera Amman
countryLiechtenstein: Liechtenstein Cupstandings
18:00Eschen B-Balzers B
countryLithuania: A Lygastandings
17:00Trakai-Jonava
countryMoldova: Moldovan Cupstandings
12:30Cahul-Sfintul
12:30Drochia-Spicul Chiscareni
12:30Granicerul-Intersport Sanatauca
12:30Olimp Comrat-Sparta Selemet
12:30Ungheni-Singerei
countryMontenegro: Division 2standings
13:30Bokelj-Igalo
countryMorocco: Coupe Du Tronestandings
Postp.Berkane-Wydad
Postp.FUS Rabat-Raja Casablanca
15:00Kasba Tadla-TAS Casablanca
countryNetherlands: Knvb Bekerstandings
15:00VV Zwaluwen-Den Bosch
16:30Waalwijk-Sparta Rotterdam
17:45Barendrecht-G.A. Eagles
17:45FC Emmen-Nijmegen
17:45Genemuiden-De Treffers
17:45GVVV-Dordrecht
17:45Helmond-Cambuur
17:45Kozakken Boys-Graafschap
17:45Noordwijk-Sittard
17:45Oss-Almere City
17:45Quick Boys-Volendam
17:45Rijnsburgse-Heracles
17:45Sparta Nijkerk-Eindhoven FC
18:45Maastricht-AZ Alkmaar
countryNorway: Obos-Ligaenstandings
17:00Bodo/Glimt-Tromsdalen
countryParaguay: Primera Division - Clausurastandings
Susp.Dep. Capiata0 - 0Libertad Asuncion
countryPoland: Polish Cupstandings
18:45Podbeskidzie-Arka Gdynia
15:45Drutex-Bytovia-Pogon Szczecin
countryPortugal: League Cupstandings
19:15Sporting-Maritimo
countryRepublic Of The Congo: Ligue 1standings
13:00JS Talangai-Diables Noirs
countryRomania: Liga 1standings
15:00Voluntari-Poli Timisoara
18:00Sepsi-CS U. Craiova
15:30Voluntari-Poli Timisoara
countryScotland: Betfred Cup - Play Offsstandings
18:45Hibernian-Livingston
18:45Partick-Rangers
countrySlovakia: Divison C Bratislavastandings
14:00Slovan Ivanka-Petrzalka Akademia
countrySlovakia: Fortuna Ligastandings
16:30Ruzomberok-Zilina
17:00Podbrezova-Presov
18:30Slovan Bratislava-Michalovce
countrySlovenia: Slovenian Cupstandings
12:00Drava-Celje
18:00Radomlje-NK Olimpija Ljubljana
countrySouth Africa: Premier Leaguestandings
Postp.Ajax Cape Town-Mamelodi Sundowns
17:30Orlando Pirates-Cape Town City
17:30Polokwane-Free State Stars
17:30Supersport Utd-Chippa Utd.
countrySouth America: Copa Libertadores - Play Offsstandings
20:00Gremio-Botafogo RJ
20:00Lanus-San Lorenzo
20:00River Plate-Wilstermann
20:00Santos-Barcelona SC
countrySouth America: Copa Sudamericanastandings
22:15Estudiantes L.P.-Nacional Asuncion
countrySpain: Copa Del Reystandings
18:00Gijon-Numancia
countrySpain: Laligastandings
18:00Valencia-Malaga
20:00Barcelona-Eibar
countrySudan: Premier Leaguestandings
14:00Al Shorta-Rabita Kosti
17:00Ahli Khartoum-Al Hilal Kadougli
17:00Hay al-Arab-Merikh Kosti
countrySweden: Allsvenskanstandings
17:00Elfsborg-Djurgarden
17:00Norrkoping-Hacken
countrySweden: Superettanstandings
17:00GAIS-Frej
countrySweden: Svenska Cupen Womenstandings
17:00Mallbackens W-Orebro W
countryTrinidad And Tobago: Pro Leaguestandings
20:00S.A. Rangers-Sando
20:00W Connection-Point Fortin
22:00Central FC-North East Stars
23:00Defence Force-San Juan Jabloteh
22:00Point Fortin-Morvant Caledonia United
22:00Police-San Juan Jabloteh
22:00Sando-North East Stars
countryTurkey: Turkish Cupstandings
12:0024 Erzincanspor-Eskisehirspor
12:00Adana Demirspor-Bayrampasa
12:00Altay-Erzurum BB
12:00Altinordu-Sultanbeyli
12:00Bergama Bld.-Sariyer
12:00Bursaspor-Tarsus
12:00Denizlispor-Duzcespor
12:00Fethiyespor-Nazillispor
12:00Hacettepe-Altindag Bld.
12:00Keciorengucu-Silivrispor
12:00Kizilcaboluk Spor Kulubu-Umraniyespor
12:00Manisaspor-Arsinspor
12:00Rizespor-Nevsehirspor
12:00Samsunspor-Ankara Demirspor
12:00Tuzlaspor-Zonguldak
12:00Afjet Afyonspor-Ankaragucu
12:00Batman Petrolspor-Goztepe
16:00Boluspor-SinopSpor
12:00Bucaspor-Pendikspor
12:00Duzyurtspor-Gumushanespor
12:00Erzin-Karagumruk
12:00Eyupspor-Sakaryaspor
12:00Gaziantepspor-Tire
12:00Giresunspor-Cizrespor
12:00Hatayspor-Ergene Velimese
12:00Inegolspor-Yeni Malatyaspor
12:00Kastamonuspor-Ofspor
16:00Kemerspor 2003-Sivas Belediyespor
12:00Kocaeli Birlikspor-Edirnespor
12:00Kozan-Adanaspor AS
16:00Mersin-Orhangazispor
12:00Sancaktepe-Elazigspor
12:00Sivasspor-Bugsasspor
12:00Yesil Bursa-Karsiyaka
countryUnited Arab Emirates: Uae Leaguestandings
13:35Al Wahda-Dibba Al Fujairah
countryVenezuela: Primera Division - Clausurastandings
Susp.Zamora1 - 0La Guaira
countryWales: Cymru Alliancestandings
18:30Airbus-Flint
18:30Rhyl-Ruthin
countryWorld: Friendly International Womenstandings
23:30USA W-New Zealand W
countryZambia: Super Leaguestandings
13:00ZESCO-Lumwana Radiants