countryAfrica: Caf Super Cupstandings
14:00Wydad-Mazembe
countryAlbania: Super Leaguestandings
13:00Kamza-Skenderbeu
13:00Laci-Luftetari Gjirokastra
16:00Flamurtari-Lushnja
16:00Vllaznia-Teuta
countryAndorra: Primera Divisióstandings
11:00Encamp-Penya
11:00UE Santa Coloma-Inter Club Escaldes
15:00Sant Julia-FC Santa Coloma
17:00UE Engordany-Lusitanos
countryAngola: Girabolastandings
14:00Cubango-Domant
countryArgentina: Primera B Metropolitanastandings
20:00Deportivo Espanol-Almirante Brown
countryArgentina: Primera B Nacionalstandings
20:00Brown Adrogue-Boca Unidos
20:00Guillermo Brown-Quilmes
21:00San Martin T.-Sportivo Estudiantes
22:00Ferro-Atl. Rafaela
countryArgentina: Primera C Metropolitanastandings
20:00Canuelas-San Martin Burzaco
20:00Central Cordoba-Midland
20:00Club Lujan-Dock Sud
20:00Defensores Unidos-Sportivo Barracas
20:00Sportivo Italiano-Argentino de Quilmes
20:00Central Cordoba-Midland
countryArgentina: Primera D Metropolitanastandings
20:00Argentino de Rosario-General Lamadrid
20:00Real Pilar-Liniers
countryArgentina: Superligastandings
ft FT Rosario Central5 - 0Olimpo Bahia Blanca
20:00Arsenal Sarandi-Huracan
20:00San Martin S.J.-Talleres Cordoba
22:15River Plate-Godoy Cruz
countryArgentina: Torneo Federal A - Losers Stagestandings
20:00Antoniana-Deportivo Mandiyu
22:30Atletico Parana-Douglas Haig
21:00Deportivo Madryn-Rivadavia
23:15Gimnasia E.R.-Sportivo Las Parejas
20:30Gutierrez Mendoza-Deportivo Maipu
21:00Independiente de Neuquen-Sansinena
21:00Libertad de Sunchales-Def. Pronunciamiento
20:30San Jorge-AH Zapla
21:00San Lorenzo Alem-Union Villa Krause
20:00Sportivo Patria-Guarani Antonio Franco
20:00Union Aconquija-Huracan Las Heras
countryArgentina: Torneo Federal A - Winners Stagestandings
23:00Central Cordoba-Union Sunchales
23:00Defensores Belgrano VR-Gimnasia y Tiro
23:30Estudiantes Rio Cuarto-Alvarado
21:00Gimnasia Mendoza-Desamparados
23:30Juventud Unida Universitario-Deportivo Roca
22:15Sportivo Belgrano-Sarmiento Resistencia
23:30Villa Mitre-Ferro Gen.Pico
21:30Chaco For Ever-Crucero del Norte
countryAustralia and Oceania: Ofc Champions Leaguestandings
ft FT Lossi2 - 2Erakor Golden Star
ft FT Solomon Warriors2 - 1AS Dragon
countryAustralia: Npl Queenslandstandings
ft FT Olympic FC1 - 0Queensland Lions
countryAustralia: Npl South Australianstandings
ft FT Adelaide Comets3 - 0West Torrens
countryAustralia: W-League - Play Offsstandings
ft FT Sydney W0 - 2Melbourne City W
countryAustria: Tipico Bundesligastandings
15:30Salzburg-St. Polten
countryAzerbaijan: Premier Leaguestandings
11:00Kapaz-Keshla
13:30Sabail-Qarabag
countryBelgium: First Amateur Divisionstandings
14:00Chatelet-ASV Geel
countryBelgium: Jupiler Leaguestandings
13:30Gent-KV Mechelen
17:00Charleroi-St. Liege
19:00Mouscron-Waasland-Beveren
countryBelgium: Proximus Leaguestandings
15:00Westerlo-Tubize
countryBelgium: Second Amateur Division Group Acffstandings
14:00RFC Liege-Walhain
14:00La Calamine-Waremme
countryBelgium: Second Amateur Division Group Vfv Astandings
14:00Bornem-Londerzeel
14:00Gullegem-Pepingen
14:00Saint Eloois-Olsa Brakel
14:00Westhoek-Torhout
countryBelgium: Second Amateur Division Group Vfv Bstandings
14:00Cappellen-Lenaarts
14:00Duffel-City Pirates
countryBolivia: Liga De Futbol Prof - Aperturastandings
19:00Royal Pari-Nacional Potosi
19:00Wilstermann-Oriente Petrolero
21:15The Strongest-Bolivar
23:30Blooming-Aurora
countryBosnia And Herzegovina: Premier Leaguestandings
16:30Siroki Brijeg-FK Sarajevo
13:30Radnik Bijeljina-Borac Banja Luka
countryBotswana: Premier Leaguestandings
14:00Gaborone Utd-Sharps Shooting Stars
14:30Uniao Flamengo-Extension Gunners
countryBrazil: Campeonato Alagoanostandings
20:00CSA-Dimensao Saude
19:00Santa Rita-Esportivo Olhodaguense
19:00CSE-Murici
countryBrazil: Campeonato Baianostandings
19:00Fluminense de Feira-Bahia De Feira
19:00Vitoria-Bahia
19:00Vitoria da Conquista-Jacuipense
19:00Jacuipense-Fluminense de Feira
20:00Juazeirense-Jequie
countryBrazil: Campeonato Brasiliensestandings
14:00Sobradinho-Gama
18:30Bolamense-Ceilandia
18:30Luziania-Samambaia
19:00Brasiliense-Paranoa
19:00Paracatu-Santa Maria
countryBrazil: Campeonato Carioca - Taca Guanabara - Play Offsstandings
20:00Flamengo RJ-Boavista
20:00Boavista-Flamengo RJ
countryBrazil: Campeonato Catarinensestandings
22:30Hercilio Luz-Criciuma
20:00Joinville-Tubarao
20:00Chapecoense-SC-Avai
20:00Figueirense-Concordia
20:00Inter de Lages-Brusque
countryBrazil: Campeonato Cearense - First Stagestandings
19:00Ferroviario-Fortaleza
19:00Horizonte-Maranguape
19:00Iguatu-Guarani de Juazeiro
19:00Tiradentes-Ceara
19:00Ferroviario-Guarani de Juazeiro
20:00Maranguape-Ceara
countryBrazil: Campeonato Gauchostandings
20:00SC Sao Paulo-Internacional
20:00Brasil de Pelotas-EC Sao Jose
20:00EC Cruzeiro-Avenida
22:30Novo Hamburgo-Sao Luiz
22:30SER Caxias-Juventude
countryBrazil: Campeonato Goianostandings
19:00Aparecidense-Anapolina
19:00Gremio Anapolis-Goias
19:00Itumbiara-Ipora
20:00Vila Nova FC-Rio Verde
countryBrazil: Campeonato Maranhensestandings
18:45Cordino EC-Moto Club
18:45Santa Quiteria-Sao Jose MA
countryBrazil: Campeonato Matogrossensestandings
19:00Araguaia-Acao
20:00Mixto-Luverdense
22:10Cuiaba Esporte-Operario-VG
22:00Sinop-Pocone
countryBrazil: Campeonato Mineirostandings
14:00Boa-Uberlandia
19:00Caldense-Patrocinense
19:00URT-Tupi
20:00America MG-Atletico-MG
countryBrazil: Campeonato Paraensestandings
19:00Cameta-SAO Raimundo PA
19:00Parauapebas-Paysandu PA
19:00Bragantino-Remo
countryBrazil: Campeonato Paraibanostandings
19:00CSP-Campinense
22:00Treze PB-Botafogo PB
20:00Cajazeirense de Desportos-Sousa
20:00Nacional de Patos-Desportiva Guarabira
countryBrazil: Campeonato Paranaense - First Stage - Play Offsstandings
20:00Atletico-PR-Rio Branco PR
20:00Foz do Iguacu-Coritiba
countryBrazil: Campeonato Paulistastandings
13:00Mirassol-Ituano
20:00Sao Paulo-Santos
22:30Ponte Preta-Palmeiras
22:30Sao Bento-Botafogo SP
countryBrazil: Campeonato Pernambucano - First Stagestandings
19:00Afogados da Ingazeira-Pesqueira
19:00Central SC-Belo Jardim
23:00Salgueiro-Flamengo Arcoverde
19:00Sport Recife-America PE
countryBrazil: Campeonato Piauiensestandings
19:00Parnahyba-River-PI
countryBrazil: Campeonato Sergipano - First Stagestandings
20:00Sergipe-Confianca
18:35Socorrense-Olimpico EC
18:35Frei Paulistano-Lagarto
countryBrazil: Campeonato Sul-Matogrossensestandings
19:00Comercial MS-Operario MS
19:00URSO-Aguia Negra
20:00Operario de Dourados-Corumbaense
20:00Costa Rica-Uniao
countryBulgaria: Parva Ligastandings
10:30Lok. Plovdiv-Pirin Blagoevgrad
13:00Ludogorets-Slavia Sofia
15:30Levski-Botev Plovdiv
countryBurundi: Ligue Astandings
13:00Le Messager Ngozi-Aigle Noir FC
14:00Inter Star-Les Lierres
Postp.LLB Academic-Musongati
13:00Vital'O-Flambeau de l'Est
countryCameroon: Elite Onestandings
14:30Aigle Royal-Union Douala
14:30Cotonsport-APEJES Academy
14:30Dragon de Yaounde-Fovu Baham
14:30Fortuna Yaounde-UMS de Loum
14:30Les Astres-Feutcheu
Postp.New Star-Eding Sport
14:30Stade Renard-Young Sports
14:30Yaounde FC 2-Bafang
15:00Bamboutos FC-Colombe Lobo
countryChile: Primera Bstandings
21:00Cobreloa-Rangers
ft FT San Marcos de Arica2 - 5Copiapo
21:00Valdivia-Cobresal
23:00Nublense-La Serena
countryChile: Primera Divisionstandings
15:00Deportes Iquique-Union La Calera
21:00O'Higgins-Huachipato
23:30U. Espanola-Antofagasta
countryColombia: Liga Aguila - Aperturastandings
21:00Millonarios-Atl. Nacional
22:15America De Cali-Patriotas
21:00Bucaramanga-Leones
21:00Chico-Aguilas
21:00Dep. Pasto-La Equidad
19:00Envigado-Once Caldas
23:00Huila-Junior
21:00Ind. Medellin-Dep. Cali
21:00Jaguares de Cordoba-Deportes Tolima
ft FT Petrolera2 - 1Santa Fe
countryColombia: Torneo Aguilastandings
20:30Quindio-Bogota
countryCosta Rica: Primera Division - Clausurastandings
23:00Alajuelense-Grecia
22:00Saprissa-Liberia
19:30Zeledon-Limon
19:30Cartagines-Carmelita
21:00Guadalupe-Santos DG
ft FT Herediano1 - 1U.C.R.
countryCroatia: 1. Hnlstandings
14:00D. Zagreb-Hajduk Split
16:00Belupo-Cibalia
countryCyprus: Division 2standings
13:00Omonia Aradippou-Ethn. Assias
countryCyprus: First Divisionstandings
13:00Anorthosis-Ermis
15:00Doxa-Paphos
countryCzech Republic: 1. Ligastandings
15:00Sigma Olomouc-Plzen
17:00Sparta Prague-Liberec
countryCzech Republic: Youth Leaguestandings
12:00Sigma Olomouc U21-Ostrava U21
live 4'Jihlava U210 - 0Brno U21
12:00Slovacko U21-Trinec U21
12:00Zlin U21-Karvina U21
15:00Ceske Budejovice U21-Bohemians 1905 U21
live 4'Mlada Boleslav U211 - 0Teplice U21
live 7'Plzen U210 - 0Hradec Kralove U21
15:00Pribram U21-Liberec U21
live 36'Zlin U211 - 0Karvina U21
countryDenmark: Superligastandings
11:00Helsingor-Horsens
17:00Aalborg-Brondby
14:00Aarhus-Sonderjyske
15:00Midtjylland-FC Copenhagen
14:00Nordsjaelland-Odense
13:00Randers FC-Hobro
14:00Silkeborg-Lyngby
countryDr Congo: Super Liguestandings
14:30Dibumba-St Eloi Lupopo
14:30Makiso-Mont Bleu
14:30Dauphins Noirs-Virunga
countryEcuador: Serie A - First Stagestandings
17:00LDU Quito-Guayaquil City
22:00Emelec-Macara
17:00Dep. Cuenca-LDU Quito
21:00Aucas-Delfin
countryEgypt: Premier Leaguestandings
15:00El Masry-Al Ittihad
17:30Enppi-El Ismaily
15:00El Masry-Al Ittihad
countryEl Salvador: Primera Division - Clausurastandings
00:30Chalatenango-Alianza FC
21:00Aguila-Luis Angel Firpo
21:00FAS-Metapan
22:00Santa Tecla-Dragon
21:00Audaz-Sonsonate
ft FT Chalatenango1 - 1Alianza FC
countryEngland: Championshipstandings
12:00Norwich-Ipswich
16:30Leeds-Bristol City
countryEngland: Fa Cupstandings
16:00Rochdale-Tottenham
countryEngland: Fa Cup Womenstandings
14:00Arsenal W-Millwall W
14:00Birmingham W-Manchester City W
countryEngland: League Onestandings
15:00Blackpool-Peterborough
countryEngland: Premier League 2standings
13:00Reading U23-Middlesbrough U23
countryEthiopia: Premier Leaguestandings
14:00Defence Force-Mekelle Kenema
countryFinland: Suomen Cupstandings
16:00Mariehamn-Inter Turku
countryFrance: Ligue 1standings
14:00Nice-Nantes
16:00Lille-Lyon
20:00Marseille-Bordeaux
countryFyr Of Macedonia: First Leaguestandings
13:00Akademija Pandev-FK Skopje
13:00Pelister-Rabotnicki
13:00Renova-Sileks
13:00Shkupi-Shkendija
13:00Vardar-Pobeda
countryGabon: Championnat D1standings
14:30Stade Migoveen-Missile
Postp.Akanda-Mangasport
countryGermany: 2. Bundesligastandings
12:30Braunschweig-Union Berlin
12:30Nurnberg-Duisburg
12:30SG Dynamo Dresden-Regensburg
countryGermany: 3. Ligastandings
13:00Erfurt-Aalen
13:00Lotte-VfL Osnabruck
countryGermany: Bundesligastandings
14:30Augsburg-Stuttgart
17:00B. Monchengladbach-Dortmund
countryGermany: Bundesliga Womenstandings
16:00Hoffenheim W-Wolfsburg W
countryGermany: Junioren Bundesliga Northstandings
12:00Bremen U19-Wolfsburg U19
10:00Dresden U19-RB Leipzig U19
10:00Union Berlin U19-Hannover U19
12:00Holstein Kiel U19-St. Pauli U19
10:00Niendorfer TSV U19-Braunschweig U19
live 7'Hertha U190 - 0Osnabruck U19
live 7'Hamburger SV U190 - 0Chemnitzer FC U19
countryGermany: Junioren Bundesliga Southstandings
10:00Bayern U19-Mainz U19
live 34'Heidenheim U192 - 0Freiburg U19
live 7'Hoffenheim U190 - 0Augsburg U19
10:00Nurnberg U19-Kaiserslautern U19
10:00Eintracht Frankfurt U19-Karlsruher U19
10:00Wehen U19-Unterhaching U19
12:00Stuttgart U19-Furth U19
countryGermany: Junioren Bundesliga Weststandings
10:00Preussen Munster U19-Leverkusen U19
live 7'Bochum U190 - 0Arminia Klosterhardt U19
live 5'Dortmund U190 - 0Fortuna Koln U19
live 8'Dusseldorf U190 - 0Schalke U19
12:00Oberhausen U19-Bielefeld U19
12:30Paderborn U19-B. Monchengladbach U19
live 4'Koln U190 - 0Duisburg U19
countryGermany: Oberliga Baden-Württembergstandings
13:00Karlsruher II-Walldorf II
countryGermany: Oberliga Hamburgstandings
09:45Teutonia Ottensen-Suderelbe
13:00Niendorfer TSV-Barmbek-Uhlenhorst
13:00TSV Buchholz 08-TuS Osdorf
Postp.Pinneberg-Rugenbergen
14:00Vorwarts-Wacker-Sasel
countryGermany: Oberliga Mittelrheinstandings
14:00VfL Vichttal-Alfter
14:00Euskirchen-Siegburger
14:00FC Viktoria 08-Hilal Bergheim
14:00Freialdenhoven-Friesdorf
14:00Hennef-Hurth
14:00Pesch-Wesseling-Urfeld
countryGermany: Oberliga Niederrheinstandings
14:00Cronenberger-Speldorf
14:00Dusseldorf-West-Baumberg
14:00FC Monheim-TuRU Dusseldorf
14:00Germania Ratingen-Hilden
14:00Jahn Hiesfeld-Straelen
14:00Krefeld-Fischeln-Homberg
14:00SSVg Velbert-Schonnebeck
14:00SW Essen-Vohwinkel
14:30SC Dusseldorf-Bocholt
countryGermany: Oberliga Niedersachsenstandings
14:00Cloppenburg-VfL Oldenburg
14:00Arminia Hannover-Wunstorf
Postp.Eintracht Celle-Sulingen
13:00Lupo-Martini Wolfsburg-Gifhorn
14:00SVG Gottingen-Heeslinger
14:00Spelle-Venhaus-Bersenbruck
Postp.Uphusen-Eintracht Northeim
countryGermany: Oberliga Nofv- Südstandings
12:00Askania Bernburg-Halle
12:00Bischofswerdaer-Krieschow
12:00Eilenburg-Sandersdorf
12:00Einheit Rudolstadt-Stendal
12:00Plauen-Inter Leipzig
12:00Schott Jena-Wismut Gera
12:00Jena II-Kamenz
Postp.Merseburg-Barleben
countryGermany: Oberliga Nofv-Nordstandings
12:00Brieselang-Torgelower Greif
12:00Hansa Rostock II-Rathenow
13:00Seelow-1.FC Frankfurt
12:00Staaken-Wismar
12:00TB Berlin-Lichtenberg
13:00Zehlendorf-Brandenburger
12:00CFC Hertha-Altludersdorf
12:00Schwerin-Strausberg
countryGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saarstandings
14:00TuS RW Koblenz-Pirmasens
countryGermany: Oberliga Schleswig-Holsteinstandings
Postp.Eichede-Frisia Risum-Lindholm
13:00TSV Lagerdorf-Todesfelde
countryGermany: Oberliga Westfalenstandings
14:30Brunninghausen-Arminia Bielefeld II
14:00Eintracht Rheine-Siegen
Postp.Ennepetal-ASC 09 Dortmund
14:00Lippstadt-Schalke II
14:00Paderborn II-Kaan-Marienborn
14:00TuS Haltern-FC Gutersloh
Postp.Hammer SpVgg.-Ahlen
countryGermany: Regionalliga Nordoststandings
12:30Berliner AK 07-Altglienicke
Postp.BFC Dynamo-Oberlausitz
12:30Furstenwalde-Chemie Leipzig
Postp.Halberstadt-Neustrelitz
13:00Hertha Berlin II-Viktoria Berlin
Postp.Lokomotive Leipzig-Nordhausen
Postp.Meuselwitz-Energie Cottbus
countryGermany: Regionalliga Northstandings
Postp.Luneburger Hansa-Norderstedt
Postp.Oldenburg-SC Weiche-08
Postp.St. Pauli II-Jeddeloh
Postp.TSV Havelse-Egestorf-Langreder
countryGermany: Regionalliga Sudweststandings
13:00Freiburg II-Stuttgart II
countryGermany: Regionalliga Weststandings
14:00B. Monchengladbach II-Dortmund II
14:00Wattenscheid-Uerdingen
countryGreece: Division Cstandings
11:15Panargiakos-Aiolikos
countryGreece: Football Leaguestandings
13:00Aris-Karditsa
13:00Dramas-Panserraikos
13:00Veria-Panegialios FC
13:00Chania Kissamikos-Kallithea
13:00Ergotelis-Trikala FC
13:00Karaiskakis-Apollon Larissa
13:00Aris-Karditsa
AwardedAcharnaikos0 - 3Apollon Pontou
countryGreece: Super Leaguestandings
13:00Platanias FC-Giannina
15:15AEK Athens FC-Xanthi FC
15:15Levadiakos-Panetolikos
17:30Olympiakos Piraeus-Panionios
countryGuatemala: Liga Nacional - Clausurastandings
ft FT Coban Imperial3 - 1Municipal
ft FT Marquense1 - 1Guastatoya
17:00Sanarate-Xelaju
17:00Suchitepequez-Antigua
23:00Comunicaciones-Siquinala
countryHaiti: Championnat National - Serie De Ouverturestandings
20:00Capoise-Mirebalais
20:00Cavaly-Racing Haitien
20:00Don Bosco-Fica
20:00Ouanaminthe-Arcahaie
20:00Sud-Est-Baltimore
20:00Tempete-Valencia Leogane
20:00Ouanaminthe-Arcahaie
20:00Racing des Gonaives-Cosmopolites
countryHonduras: Liga Nacional - Clausurastandings
ft FT Motagua1 - 0Vida
ft FT Real Espana1 - 0Juticalpa
21:00Platense-Real Sociedad
00:00UPNFM-Olimpia
23:00CD Honduras-Marathon
22:00Platense-Real Sociedad
ft FT UPNFM0 - 2Olimpia
countryIceland: League Cupstandings
16:00Hafnarfjordur-Selfoss
15:00Grindavik-Thor Akureyri
16:15Fylkir-Kopavogur
18:15Throttur-Breidablik
countryIndia: I-Leaguestandings
live 78'NEROCA2 - 3Mohun Bagan
countryIndia: Islstandings
14:30ATK-Mumbai City
12:00Chennaiyin-Jamshedpur
countryIran: Division 1standings
10:30Baderan Tehran-Gol Gohar
10:30Fajr Sepasi-Aluminium Arak
10:30Machine Sazi-Shahrdari Tabriz
10:30Mazandaran-Oxin Alborz
10:30Mes-Shahrdari Mahshahr
10:30Rafsanjan-Malavan
10:30Saba Qom-Bargh
11:00Iranjavan-Khooneh Be Khooneh
11:00Naft Ahvaz-Rah Ahan
countryIsrael: Ligat Ha'Alstandings
17:00Shmona-Ashkelon
18:30Hapoel Haifa-Netanya
countryItaly: Serie Astandings
19:45AC Milan-Sampdoria
17:00Atalanta-Fiorentina
14:00Benevento-Crotone
14:00Bologna-Sassuolo
14:00Chievo-Cagliari
14:00Genoa-Inter
14:00Lazio-Verona
14:00Napoli-Spal
11:30Torino-Juventus
14:00Udinese-AS Roma
countryItaly: Serie Bstandings
14:00Frosinone-Ascoli
16:30Brescia-Ternana
countryItaly: Serie C - Group Astandings
13:30Arzachena-Pisa
13:30Gavorrano-Piacenza
13:30Giana Erminio-Siena
13:30Pistoiese-Olbia
13:30Pro Piacenza-Viterbese
15:30Lucchese-Cuneo
17:30Alessandria-Monza
17:30Carrarese-Prato
17:30Pontedera-Arezzo
countryItaly: Serie C - Group Bstandings
13:30Gubbio-Pordenone
Cancl.Modena-Sudtirol
countryItaly: Serie C - Group Cstandings
13:30Trapani-Paganese
15:30Monopoli-Catania
13:30Akragas-Catanzaro
13:30Matera-Siracusa
15:30Juve Stabia-Bisceglie
15:30Rende-Fondi
15:30Sicula Leonzio-Lecce
15:30Virtus Francavilla-Casertana
countryItaly: Serie D - Group Astandings
13:30Arconatese-Varese
13:30Bra-Borgaro
13:30Calcio Derthona-Caronnese
13:30Como-Borgosesia
13:30Folgore Caratese-Castellazzo
13:30Gozzano-Casale
13:30Olginatese-Chieri
13:30OltrepoVoghera-Inveruno
13:30Pro Sesto-Pavia
13:30Varesina-Seregno
countryItaly: Serie D - Group Bstandings
13:30Pergolettese-Levico Terme
13:30Pontisola-Pro Patria
13:30Caravaggio-Calcio Romanese
13:30Ciserano-Lecco
13:30Dro-Crema
13:30Lumezzane-Rezzato
13:30Milano City-Ciliverghe Mazzano
13:30Scanzorosciate-Darfo Boario
13:30Virtus Bergamo-Grumellese
countryItaly: Serie D - Group Cstandings
13:30Belluno-ArzignanoChiampo
13:30Legnago Salus-Mantova
13:30Abano-Campodarsego
13:30Ambrosiana-Clodiense
13:30Cjarlins Muzane-Adriese
13:30Delta Rovigo-Calvi Noale
13:30Liventina-Tamai
13:30Montebelluna-Este
13:30Virtus Verona-Feltre
countryItaly: Serie D - Group Dstandings
13:30Castelvetro-Tuttocuoio
13:30Correggese-Sangiovannese
13:30Fiorenzuola-Forli
13:30Mezzolara-Imolese
13:30Montevarchi Calcio-Vigor Carpaneto
13:30Pianese-Sasso Marconi
13:30Rimini-Villabiagio
13:30Romagna Centro-Colligiana
13:30Trestina-Lentigione
13:30Vivi Altotevere-Sammaurese
countryItaly: Serie D - Group Estandings
13:30Real Forte Querceta-Unione Sanremo
13:30Rignanese-Seravezza Pozzi
13:30Massese-Lavagnese
13:30Ponsacco-Ligorna
13:30Savona-Finale
13:30Scandicci-Viareggio
13:30Sestri Levante-Albissola
13:30SSD Argentina-Ghivizzano Borgo
13:30Valdinievole Montecatini-San Donato
countryItaly: Serie D - Group Fstandings
13:30San Nicolo-Campobasso
13:30Agnonese-Avezzano
13:30ASD Francavilla-Recanatese
13:30Castelfidardo-L Aquila
13:30Fabriano Cerreto-San Marino
13:30Monticelli-Vastese
14:00Nerostellati Pratola-Matelica
13:30Sangiustese-ASD Pineto Calcio
13:30Vis Pesaro-Jesina
countryItaly: Serie D - Group Gstandings
13:30Anzio Calcio 1924-Nuorese
13:30Aprilia-Budoni
13:30Albalonga-Cassino
13:30Flaminia-Latina
13:30Lanusei Calcio-Monterosi FC
14:00Latte Dolce-Tortoli
13:30Lupa Roma-Trastevere Calcio
13:30San Teodoro-Ostia Mare
13:30SFF Atletico-Rieti
countryItaly: Serie D - Group Hstandings
13:30Francavilla-Gragnano
13:30Pomigliano-Manfredonia
14:00Audace Cerignola-Potenza
13:30Aversa-Altamura
14:30Gravina-Fulgor Molfetta
13:30Nerostellati Frattese-Nardo
13:30Picerno-Taranto
13:30San Severo-Cavese
14:00Sarnese-Turris
countryItaly: Serie D - Group Istandings
13:30Palazzolo-Paceco
14:00Vesuvio Ercolanese-Gelbison Cilento
13:30Ebolitana-Gela
14:00Igea Virtus-AS Acireale
13:30Isola Capo Rizzuto-Nocerina
13:30Messina-Roccella
13:30Sancataldese-Portici 1906
13:30US Palmese-Cittanovese
13:30Vibonese-Troina
countryJamaica: Premier Leaguestandings
20:00Montego Bay-Reno
20:00Portmore-Boys' Town
20:00Sandals SC-Tivoli
22:00Cavalier-Waterhouse
countryKenya: Premier Leaguestandings
11:00Sony Sugar-Zoo Kericho
13:15Thika Utd.-Bandari
12:00Vihiga United-Rangers
countryKosovo: Superligastandings
11:30Drenica-Besa Peje
11:30Drita-KF Feronikeli
11:30Liria-Vllaznia Pozheran
11:30Prishtina-KF Llapi
11:30Trepca 89-Vellaznimi
countryKuwait: Premier Leaguestandings
13:50Al Jahra-Al Tadamon
16:15Kazma SC-Al Salmiya
countryLebanon: Premier Leaguestandings
14:00Nejmeh SC-Al Islah
12:15Salam Zgharta-Tripoli
countryLesotho: Premier Leaguestandings
13:00Lesotho-Kick4Life
13:00Majantja-Lioli
13:00Matlama-Likhopo
countryLuxembourg: National Divisionstandings
14:30Victoria Rosport-Hostert
15:00Benfica-Racing Luxembourg
15:00Differdange-Esch
15:00Dudelange-Union Titus Petange
15:00Jeunesse Esch-Fola
15:00Mondorf-UNA Strassen
countryMalta: Fa Trophystandings
13:00Valletta-Zejtun Corinthians
15:00Hibernians-Sliema
countryMauritius: Mauritian Leaguestandings
14:30Chebel Citizens-Petite Riviere
14:30Port Louis-Cercle De Joachim
14:30Quatre Bornes-Pamplemousses
14:30Savanne-La Cure Sylvester
countryMexico: Liga De Ascenso - Clausurastandings
ft FT Juarez1 - 1Venados
ft FT Alebrijes Oaxaca0 - 2Tampico Madero
ft FT Dorados de Sinaloa1 - 0Cimarrones de Sonora
18:00Leones Negros-Atlante
countryMexico: Primera Division - Clausurastandings
ft FT U.A.N.L.- Tigres2 - 0Atlas
ft FT Club Leon1 - 1Queretaro
ft FT Club Tijuana4 - 1U.N.A.M.- Pumas
ft FT Necaxa3 - 0Monterrey
ft FT Guadalajara Chivas1 - 1Pachuca
18:00Toluca-Santos Laguna
countryMorocco: Botola Prostandings
15:00FAR Rabat-Raja Casablanca
15:00Moghreb Tetouan-Chabab Atlas Khenifra
17:00Olympique Khouribga-Kawkab Marrakech
19:00Wydad-Rapide Oued Zem
countryMorocco: Elite 2standings
14:30Mouloudia Oujda-Rachad Bernoussi
15:00KAC Kenitra-Jeunesse Massira
15:00Maghreb Fez-Kasba Tadla
15:00Widad Temara-USM Oujda
countryMyanmar: National Leaguestandings
09:00Ayeyawady-Shan United
09:00Yangon United-GFA
09:30Magwe-Mahar
countryNamibia: Mtc Premiershipstandings
14:00African Stars-Life Fighters
14:00Black Africa-Chief Santos
14:00Blue Waters-Rundu Chiefs
14:00Citizens-Tura Magic
14:00Civics-Orlando Pirates
14:00Eleven Arrows-Mighty Gunners
14:00UNAM-Tigers
14:00Young Africans-Young Chiefs
countryNetherlands: Derde Divisiestandings
13:00De Meern-Jong Vitesse
13:00HBS-ADO 20 Heemskerk
13:00KVV Quick 20-Hsc 21
13:00USV Hercules-Jong De Graafschap
13:30Be Quick 1887-Dongen
13:30Blauw Geel-EVV
13:30Oostzaan-Rosmalen
13:30UNA-HV and CV Quick
13:00JVC '31 Cuijk-Westlandia
countryNetherlands: Eredivisiestandings
11:30Roda-Utrecht
13:30Feyenoord-Heracles
13:30Twente-Sparta Rotterdam
15:45Zwolle-Ajax
countryNew Zealand: Football Championshipstandings
ft FT Southern United4 - 0Wellington Phoenix Res 2
ft FT Team Wellington4 - 1Waitakere United
ft FT Hamilton0 - 1Canterbury
countryNicaragua: Primera Division - Clausurastandings
ft FT Diriangen0 - 1UNAN-Managua
ft FT Ferretti4 - 3Juventus Managua
21:00Chinandega-Ocotal
countryNigeria: Npflstandings
15:00Abia Warriors-Yobe Stars
15:00El Kanemi-Go Round
15:00Heartland-Wikki Tourist
15:00Kano Pillars-Enyimba
15:00Katsina United FC-FC Ifeanyi Ubah
15:00Nasarawa-Kwara
15:00Rivers United FC-Niger Tornadoes
15:00Sunshine Stars-MFM FC
countryNorway: Junior U19standings
10:00Start U19-Floro U19
countryPanama: Lpf - Clausurastandings
ft FT Independiente0 - 1San Francisco
ft FT Tauro2 - 1Chorrillo
22:00Miguelito-Atl. Veraguense
countryParaguay: Primera Division - Aperturastandings
22:00Sp. Luqueno-Olimpia Asuncion
countryPeru: Primera Division - Torneo De Veranostandings
20:00Binacional-Sport Huancayo
18:30Dep. Municipal-AD Cantolao
20:00Garcilaso-FBC Melgar
ft FT Sport Boys1 - 0Union Comercio
20:00U. San Martin-U. de Deportes
21:00Alianza Lima-Sporting Cristal
20:00Comerciantes Unidos-Ayacucho
20:00Sport Rosario-Cajamarca
countryPoland: Ekstraklasastandings
14:30Lechia Gdansk-Piast Gliwice
17:00Lech Poznan-Pogon Szczecin
countryPortugal: Campeonato De Portugalstandings
15:00AD Oliveirense-AD Fafe
15:00Aguias do Moradal-SB Castelo Branco
15:00Alcanenense-Sintrense
15:00Alianca de Gandra-Pedras Rubras
15:00Atletico Arcos-CDC Montalegre
15:00Caldas-Mafra
15:00Canelas 2010-Salgueiros
15:00Casa Pia-Montijo
15:00Cinfaes-Gondomar
15:00Coimbroes-Sanjoanense
15:00Dezembro-Electrico
15:00Estrela Vendas Novas-Armacenenses
15:00FC Cesarense-Freamunde
15:00Felgueiras-Sousense
15:00Ferreira de Aves-Fornos de Algodres
15:00Gafanha-Sourense
15:00GD Braganca-Torcatense
15:00Leiria-Oleiros
15:00Loures-Guadalupe
15:00Lusitano FCV-Marinhense
15:00Lusitano VRSA-Castrense
15:00Merelinense-Mondinense
15:00Minas de Argozelo-Camara de Lobos
15:00Moncarapachense-Louletano
15:00Mortagua-Anadia
15:00Moura AC-Operario
15:00Nogueirense-Maritimo B
15:00Olhanense-Oriental
15:00Pedras Salgadas-Vizela
15:00Pero Pinheiro-Coruchense
15:00Pinhalnovense-Almancilense
15:00Sao Martinho-Aroes
15:00SC Espinho-Amarante
15:00Sertanense-Agueda
15:00Torreense-SC Lusitania
15:00Vilafranquense-Fatima
15:00Vilaverdense-SC Mirandela
16:00Camacha-Trofense
16:00SC Praiense-Sacavenense
16:00Sporting Ideal-SC Farense
countryPortugal: Primeira Ligastandings
16:00Moreirense-Chaves
16:00Setubal-Ferreira
18:00FC Porto-Rio Ave
20:15Guimaraes-Braga
countryPortugal: Segunda Ligastandings
11:15Real SC-Benfica B
14:30FC Porto B-Oliveirense
15:00Academico Viseu-Nacional
15:00CD Cova da Piedade-Penafiel
15:00U. Madeira-Santa Clara
15:00Varzim-Famalicao
15:00Covilha-Leixoes
countryRomania: Liga 1standings
18:45Din. Bucuresti-FCSB
16:00Poli Timisoara-Poli Iasi
countryRussia: Fnl Cupstandings
live 90'Shinnik Yaroslavl2 - 2R. Volgograd
10:45Ural-Ararat Moscow
13:30Spartak Moscow 2-Tyumen
16:00Krasnodar 2-Lokomotiv-Kazanka
countryRwanda: National Football Leaguestandings
13:30Etincelles-Miroplast
13:30Kiyovu-Bugesera FC
13:30Sunrise-Mukura Victory Sports
countrySan Marino: Campionato Sammarinesestandings
14:00Domagnano-Cosmos
14:00Faetano-La Fiorita
14:00Pennarossa-San Giovanni
countryScotland: Challenge Cupstandings
17:15Inverness-Crusaders
countryScotland: Lowland Leaguestandings
15:00East Stirlingshire-Hawick Royal Albert
countryScotland: Premiershipstandings
14:15Hamilton-Rangers
15:00Celtic-St Johnstone
countrySenegal: Ligue 1standings
Postp.Niary Tally-Guediawaye
16:30Diambars-ASEC Ndiambour
16:30Teungueth-Casa
17:30Linguere-Sonacos
18:00Mbour-Jaraaf
countrySerbia: Super Ligastandings
12:00Radnicki Nis-Backa
13:00Mladost-Partizan
countrySlovakia: Fortuna Ligastandings
13:00Michalovce-Slovan Bratislava
13:00Nitra-Trencin
13:00Presov-Podbrezova
13:00Senica-Dun. Streda
13:00Zilina-Ruzomberok
countrySouth Africa: First Divisionstandings
13:30Jomo Cosmos-Highlands
13:30Stellenbosch-Ubuntu Cape Town
13:30Super Eagles-Witbank
countrySouth Africa: Multichoice Diskistandings
ft FT Free State Stars U212 - 5Mamelodi Sundowns U21
10:00Baroka U21-Chippa Utd. U21
08:00Bidvest Wits U21-Ajax Cape Town U21
08:00Cape Town City U21-Bloem Celtic U21
live 3'Golden Arrows U210 - 0Orlando Pirates U21
Postp.Supersport Utd U21-Polokwane U21
countrySouth Africa: Premier Leaguestandings
Postp.Bloem Celtic-Polokwane
countrySpain: Laligastandings
11:00Real Sociedad-Levante
15:15Atl. Madrid-Ath Bilbao
17:30Espanyol-Villarreal
19:45Betis-Real Madrid
countrySpain: Laliga2standings
11:00Sevilla FC B-Almeria
15:00Cordoba-Granada CF
17:00Leonesa-Rayo Vallecano
17:00Numancia-Cadiz CF
19:00Lugo-Barcelona B
countrySpain: Primera Division Womenstandings
12:00Barcelona W-Athletic Bilbao W
11:00Betis W-Albacete W
11:00Rayo Vallecano W-Huelva W
11:00Atletico Madrid W-Valencia W
11:30Espanyol W-Levante W
11:00Tenerife W-Real Sociedad W
countrySpain: Segunda Division B - Group 1standings
11:00Atl. Madrid B-Toledo
11:00Dep. La Coruna B-Ponferradina
11:00Union Adarve-Fuenlabrada
15:30Navalcarnero-Rayo Majadahonda
16:00G. Segoviana-San Sebastian Reyes
16:00Guijuelo-Real Madrid B
16:00Pontevedra-Ferrol
11:00Celta Vigo B-Cerceda
16:00CF Talavera-Coruxo FC
11:00Union Adarve-Fuenlabrada
countrySpain: Segunda Division B - Group 2standings
11:00Gijon B-Ath Bilbao B
16:00Pena-Leioa
17:00Gernika Club-Barakaldo
16:00Mirandes-CD Vitoria
17:00R. Sociedad B-Caudal Deportivo
16:00R. Union-Burgos
16:00Santander-Izarra
15:00Tudelano-Osasuna B
16:00UD Logrones-Lealtad
countrySpain: Segunda Division B - Group 3standings
11:00Mallorca-Alcoyano
11:00Olot-Baleares
11:00Sabadell-Pena Deportina
16:00Badalona-Peralada
16:00Elche-Saguntino
11:00Formentera-Cornella
16:00Lleida-Ontinyent
17:00Valencia B-Llagostera
17:00Villarreal B-Ebro
11:00Zaragoza B-Hercules
countrySpain: Segunda Division B - Group 4standings
11:00Melilla-Lorca Deportiva
11:00San Fernando-Las Palmas B
16:00Merida AD-Murcia
17:00Cordoba B-Cartagena
11:00El Ejido-Linense
10:30Granada CF B-Extremadura UD
11:00Marbella-Jumilla
16:30Recreativo Huelva-Ecija
11:00UCAM Murcia-Betis B
16:00Villanovense-CD Badajoz
countrySpain: Tercera Divisionstandings
16:30Lanzarote-Ibarra
17:15AD Ceuta-Algeciras
16:00AD San Juan-Txantrea
16:00Almagro-Villarrobledo
15:30Almeria B-Mancha
16:00Antequera-Linares
16:00Arandina-Unionistas de Salamanca
16:00Arenteiro-Ourense CF
16:00Asco-Palamos CF
11:00Atarfe Industrial-Rincon
16:00Atletico Albericia-Santander B
16:30Atletico Espeleno-Cadiz CF B
16:00Azuaga-CP Amanecer
10:30Basconia-Anaitasuna FT
15:30Bembibre-Bupolsa
16:00Bermeo-Alaves B
16:00Binissalem-Poblense
16:15Boiro-Somozas
11:00Burlades-Huarte
15:00Carinena-Caspe
11:00Cartagena B-Huercal-Overa
16:00Castellon-Roda
16:00CD Baztan-Beti Kozkor
15:30CD Cantolagua-CD Ardoi
16:00CD Coria-Arroyo
16:00CD Gares-Mutilvera
12:00CD Marino-Panaderia Pulido San Mateo
11:00CD Mostoles-Alcorcon B
15:00CD Utrera-Sanluqueno
15:30Cirbonero-CD River Ega
16:00Ciudad Real-Socuellamos
16:00Club Siero-Valdesoto
16:00Compostela-Bergantinos
15:30Diocesano-Aceuchal
16:30EDMF Churra-E.G. El Palmar
16:00Eldense-Rayo Ibense
16:30El Palo-Velez
11:00Espanyol B-Vilafranca
16:00Estrella-El Cotillo
16:00Ferriolense-Collerense
11:00Granollers-Horta
16:00Guadalajara-UD Almansa
11:00Guadalcacin-CD Alcala
11:00Huetor Vega-Huetor Tajar
15:30Iruna-Idoya
11:00Jaen-Malagueno
16:00Jerez CF-Montijo
16:00Juventud Torremolinos-Loja
16:00Laracha-Celtiga
16:00Laredo-Cayon
16:00La Roda-Pedroneras
16:00Las Zocas-San Fernando
11:00L Hospitalet-Prat
16:00Los Barrios-San Roque
16:00Melistar-Guadix
15:30Mosconia-Roces
17:30Oberena-Cortes
11:00Pobla Mafumet-Vilassar de Mar
10:30Portugalete-Somorrostro
15:30Racing Club Villalbes-Barco
16:00Rayo Vallecano B-Internacional
11:00Real Aviles-Atletico de Lugones
11:30Real Burgos-Atl. Astorga
16:00Real Murcia B-Estudiantes de Murcia CF
15:30Recambios Colon-Orihuela
16:00Ribadumia-Arosa SC
16:00Santa Catalina Atletico-Esporles
16:00Santa Ursula-Los Llanos
16:00SD Tenisca-Mensajero
16:00Silla CF-Paterna
11:15Silva SD-Alondras
16:00Sodupe-Sestao
16:00Textil Escudo-Barreda Balompie
11:00Tomelloso CF-Azuqueca
16:00Torrelavega-Selaya
11:30Trujillo-UP Plasencia
11:00UD San Pedro-Villacarrillo
15:30UE Figueres-CF Gava
16:00Valle Egues-Pamplona
11:00Villalonga-SD Negreira
16:00Villa Santa Brigida-CD Buzanada
11:00Xerez CD-Lebrijana
countrySudan: Premier Leaguestandings
14:00Merikh Kosti-Amal Atbara
17:00Al-Khartoum-Hilal El Obied
countrySwaziland: Mtn Premier Leaguestandings
13:00Matsapha United-Tambuti
countrySweden: Svenska Cupenstandings
14:00Jonkopings-Frej
14:00Tvaakers-Orebro
14:00Vasalunds-Hammarby
16:00Brommapojkarna-Gefle
16:00Hacken-Varnamo
16:00Malmo FF-Dalkurd
countrySweden: Svenska Cupen Womenstandings
14:00Pitea W-Hammarby W
countrySwitzerland: Challenge Leaguestandings
15:00Aarau-Chiasso
15:00Vaduz-Wohlen
countrySwitzerland: Nationalliga A Womenstandings
12:30FF Lugano 1976 W-Grasshoppers W
countrySwitzerland: Super Leaguestandings
15:00Sion-Lausanne
15:00Young Boys-Thun
15:00Zurich-Luzern
countryTanzania: Ligi Kuu Barastandings
13:00Mbeya City-Stand U.
13:00Ndanda-Young Africans
13:00Simba-Mbao
countryThailand: Thai Premier Leaguestandings
11:00Ratchaburi-Air Force Central
11:00Ubon-Prachuap
12:00Buriram-Bangkok Glass
12:00Sukhothai-Chiangrai Utd
11:00Ratchaburi-Air Force Central
countryTogo: Championnat Nationalstandings
13:00Agaza-Anges de Notse
13:00ASC Kara-Unisport
13:00Gbikinti Bassar-Espoir
13:00Gomido-Dynamic Togolais
13:00Koroki Metete-Kotoko
13:00OTR-Foadan
countryTunisia: Ligue Professionnelle 1standings
12:00Zarzis-Sfaxien
11:30Stade Tunisien-Ben Guerdane
12:00Bizertin-JS Kairouan
13:00Club Africain-Esperance Tunis
14:00Etoile Sahel-Metlaoui
countryTurkey: Spor Toto 2. Lig Red Groupstandings
live 51'Eyupspor0 - 0Sancaktepe
live 9'Sivas Belediyespor0 - 0Hatayspor
10:30Bodrumspor-Kastamonuspor
10:30Bucaspor-Sariyer
10:30Etimesgut-Amedspor
10:30Kocaeli Birlikspor-Inegolspor
10:30Menemen Bld.-Afjet Afyonspor
10:30Mersin-Tokatspor
10:30Tuzlaspor-Keciorengucu
countryTurkey: Spor Toto 2. Lig White Groupstandings
10:30Anadolu Selcukspor-Nazillispor
10:30Bandirmaspor-Pendikspor
10:30Fethiyespor-Sanliurfaspor
10:30Karagumruk-Altay
10:30Karsiyaka-Hacettepe
10:30Kirklarelispor-Kahramanmarasspor
10:30Nigde Belediyespor-Bugsasspor
10:30Sakaryaspor-Zonguldak
10:30Silivrispor-Gumushanespor
countryTurkey: Super Ligstandings
10:30Bursaspor-Yeni Malatyaspor
10:30Kardemir Karabuk-Akhisar Genclik Spor
13:00Trabzonspor-Basaksehir
16:00Kasimpasa-Galatasaray
countryTurkey: Tff 1. Ligstandings
15:00Adana Demirspor-Boluspor
18:00Balikesirspor-Elazigspor
18:00Erzurum BB-Gaziantepspor
12:30Gaziantep-Istanbulspor AS
18:00Giresunspor-Denizlispor
18:00Manisaspor-Adanaspor AS
live 9'Umraniyespor0 - 0Eskisehirspor
countryTurkey: Tff 3. Lig Group 1standings
10:3012 Bingol-Halide E.
10:30Altindag Bld.-Kozan
10:30Dardanelspor-Manisa
10:30Duzcespor-Batman Petrolspor
10:30Erbaaspor-Bayburt
10:30Erzin-Catalca
10:30Kemerspor 2003-Yomraspor
10:30Orhangazispor-Bayrampasa
countryTurkey: Tff 3. Lig Group 2standings
live 8'Diyarbekirspor0 - 0Pazarspor
live 9'Tire0 - 0Ankara Demirspor
10:30Golcukspor-Kayseri Erciyesspor
10:30Kirikhanspor-Yeni Orduspor
10:30Turgutluspor-Ergene Velimese
10:30Yesil Bursa-24 Erzincanspor
live 6'Van Buyuksehir Bld.0 - 0Anatolia Bagcilar
countryTurkey: Tff 3. Lig Group 3standings
10:30Ankara Adliyespor-Kizilcaboluk Spor Kulubu
10:30Aydinspor-Payasspor
10:30Osmaniyespor-Tarsus
10:30Sultanbeyli-Duzyurtspor
live 7'Tekirdagspor0 - 0Elaziz Bld.
10:30Tepecik-Karacabey Birlikspor
10:30Utas Usakspor-Cizrespor
countryUkraine: Premier Leaguestandings
12:00Karpaty-FK Zorya Luhansk
12:00Zirka Kropyvnytskyi-Mariupol
15:00Dyn. Kiev-Olimpik Donetsk
countryUruguay: Primera Division - Aperturastandings
20:00Defensor Sp.-CA Torque
20:00Racing Montevideo-Danubio
20:00River Plate-Atenas
22:30Club Nacional-Fenix
22:30Club Nacional-Fenix
countryUsa: Carolina Challenge Cupstandings
ft FT Charleston1 - 0Minnesota
countryVenezuela: Primera Division - Aperturastandings
20:00Dep. Tachira-Lara
20:00Mineros-Trujillanos
19:00Puerto Cabello-Estudiantes Merida
19:45La Guaira-Metropolitanos
21:00Atl. Venezuela-Estudiantes Caracas
20:00Dep. Anzoategui-Portuguesa
21:00Aragua-Caracas
23:00Zamora-Carabobo
countryWorld: Club Friendlystandings
11:00Dynamo Moscow-BATE
15:00Tromso (Nor)-FK Rostov (Rus)
15:30Ranheim-Levanger
15:30Molde (Nor)-Krasnodar (Rus)
15:30Rubin Kazan-Valerenga
14:30Ufa-Ventspils
15:00Amkar-Dinamo Batumi
ft FT Tampa Bay1 - 2Montreal Impact
live 36'F. Amager1 - 0BK Frem
11:00Honefoss-Moss
12:00Cegledi-Erdi
14:30NK Bravo-NK Olimpija Ljubljana
15:00Eskilstuna City-Arameisk-Syrianska
10:00Belshina-Slutsk
11:00Naftan-Smolevichi STI
14:00Akhmat Grozny-I. Pavlodar
14:00Dynamo Moscow-Din. Minsk
countryWorld: Mobile Mini Sun Cupstandings
ft FT Houston Dynamo5 - 0New York Red Bulls