Soccer Fixtures for Argentina

countryArgentina: Copa Argentina
23 Oct 201721:00Godoy Cruz-Rosario Central
24 Oct 201700:10Olimpo Bahia Blanca-Deportivo Moron
25 Oct 201700:10Atl. Tucuman-Velez Sarsfield
countryArgentina: Primera B Metropolitana
24 Oct 201718:30Atletico Atlanta-Platense
4 Nov 201720:00Almirante Brown-Barracas Central
4 Nov 201720:00Atletico Atlanta-Def. de Belgrano
4 Nov 201720:00CA Estudiantes-Platense
4 Nov 201720:00Colegiales-Sacachispas
4 Nov 201720:00Comunicaciones-Fenix
4 Nov 201720:00San Telmo-Acassuso
4 Nov 201720:00Villa San Carlos-UAI Urquiza
23 Oct 201718:30Comunicaciones-San Miguel
30 Oct 201719:00San Miguel-Tristan Suarez
11 Nov 201720:00Acassuso-Colegiales
11 Nov 201720:00Barracas Central-San Miguel
11 Nov 201720:00Def. de Belgrano-Deportivo Espanol
11 Nov 201720:00Fenix-San Telmo
11 Nov 201720:00Platense-Villa San Carlos
11 Nov 201720:00Sacachispas-Atletico Atlanta
11 Nov 201720:00Tristan Suarez-CA Estudiantes
11 Nov 201720:00UAI Urquiza-Comunicaciones
countryArgentina: Primera B Nacional
28 Oct 201720:00Aldosivi-CDJU Gualeguaychu
28 Oct 201720:00All Boys-Instituto
28 Oct 201720:00Atl. Rafaela-Nueva Chicago
28 Oct 201720:00Boca Unidos-Santamarina
28 Oct 201720:00Brown Adrogue-Guillermo Brown
28 Oct 201720:00Club Atletico Mitre-Almagro
28 Oct 201720:00Deportivo Moron-San Martin T.
28 Oct 201720:00Ferro-Flandria
28 Oct 201720:00Ind. Rivadavia-Agropecuario
28 Oct 201720:00Quilmes-Sportivo Estudiantes
28 Oct 201720:00Sarmiento Junin-Deportivo Riestra
28 Oct 201720:00Villa Dalmine-Los Andes
4 Nov 201720:00CDJU Gualeguaychu-All Boys
4 Nov 201720:00Deportivo Riestra-Villa Dalmine
4 Nov 201720:00Flandria-Ind. Rivadavia
4 Nov 201720:00Guillermo Brown-Ferro
4 Nov 201720:00Instituto-Club Atletico Mitre
4 Nov 201720:00San Martin T.-Atl. Rafaela
4 Nov 201720:00Santamarina-Quilmes
4 Nov 201720:00Sportivo Estudiantes-Sarmiento Junin
countryArgentina: Primera C Metropolitana
28 Oct 201720:00Berazategui-Central Cordoba
28 Oct 201720:00Canuelas-Defensores Unidos
28 Oct 201720:00Dep. Merlo-Def. de Cambaceres
28 Oct 201720:00Deportivo Armenio-Argentino de Quilmes
28 Oct 201720:00El Porvenir-Ituzaingo
28 Oct 201720:00Excursionistas-Midland
28 Oct 201720:00Justo Jose de Urquiza-Dock Sud
28 Oct 201720:00Laferrere-Sportivo Barracas
28 Oct 201720:00Club Lujan-Sportivo Italiano
28 Oct 201720:00San Martin Burzaco-Leandro N. Alem
4 Nov 201721:00Argentino de Quilmes-Justo Jose de Urquiza
4 Nov 201721:00Central Cordoba-Canuelas
4 Nov 201721:00Def. de Cambaceres-Deportivo Armenio
4 Nov 201721:00Defensores Unidos-Excursionistas
4 Nov 201721:00Dock Sud-San Martin Burzaco
4 Nov 201721:00Ituzaingo-Berazategui
4 Nov 201721:00Leandro N. Alem-Laferrere
4 Nov 201721:00Midland-Dep. Merlo
4 Nov 201721:00Sportivo Barracas-Club Lujan
4 Nov 201721:00Sportivo Italiano-El Porvenir
countryArgentina: Primera D Metropolitana
28 Oct 201720:00Argentino de Rosario-Yupanqui
28 Oct 201720:00CSR Espanol-Claypole
28 Oct 201720:00General Lamadrid-Atlas
28 Oct 201720:00Juventud Unida S. M.-Puerto Nuevo
28 Oct 201720:00Liniers-Deportivo Paraguayo
28 Oct 201720:00Lugano-Argentino de Merlo
28 Oct 201720:00Real Pilar-Central Ballester
28 Oct 201720:00Victoriano A.-Deportivo Muniz
4 Nov 201721:00Central Ballester-CSR Espanol
4 Nov 201721:00Claypole-Atlas
4 Nov 201721:00Deportivo Muniz-Juventud Unida S. M.
4 Nov 201721:00Deportivo Paraguayo-Argentino de Rosario
4 Nov 201721:00Puerto Nuevo-Liniers
4 Nov 201721:00Yupanqui-Real Pilar
4 Nov 201721:00Argentino de Merlo-Victoriano A.
4 Nov 201721:00Lugano-General Lamadrid
11 Nov 201721:00Argentino de Rosario-Puerto Nuevo
11 Nov 201721:00Juventud Unida S. M.-Argentino de Merlo
11 Nov 201721:00Liniers-Deportivo Muniz
11 Nov 201721:00Real Pilar-Deportivo Paraguayo
countryArgentina: Superliga
27 Oct 201722:05Banfield-Colon Santa FE
28 Oct 201700:05Argentinos Jrs-Arsenal Sarandi
28 Oct 201717:05Huracan-Lanus
28 Oct 201717:05Union de Santa Fe-Godoy Cruz
28 Oct 201719:15San Martin S.J.-Estudiantes L.P.
28 Oct 201721:05Independiente-Patronato
28 Oct 201723:05Atl. Tucuman-Racing Club
29 Oct 201714:05Newells Old Boys-Chacarita Juniors
29 Oct 201717:05Gimnasia L.P.-Velez Sarsfield
29 Oct 201719:05Temperley-San Lorenzo
29 Oct 201721:05Boca Juniors-Belgrano
29 Oct 201723:05Talleres Cordoba-River Plate
30 Oct 201722:05Defensa y Justicia-Olimpo Bahia Blanca
31 Oct 201700:05Tigre-Rosario Central
3 Nov 201722:05Chacarita Juniors-Gimnasia L.P.
4 Nov 201700:05Godoy Cruz-Huracan
4 Nov 201717:05Colon Santa FE-San Martin S.J.
4 Nov 201717:05Lanus-Olimpo Bahia Blanca
4 Nov 201719:15San Lorenzo-Banfield
4 Nov 201721:05Belgrano-Independiente
countryArgentina: Torneo Federal A
25 Oct 201723:00Alvarado-Rivadavia
25 Oct 201720:00Antoniana-Sarmiento Resistencia
25 Oct 201720:00Central Cordoba-Atletico Parana
25 Oct 201720:00Chaco For Ever-Gimnasia y Tiro
25 Oct 201720:00Defensores Belgrano VR-Sportivo Belgrano
25 Oct 201719:30Def. Pronunciamiento-Union Sunchales
25 Oct 201720:00Deportivo Madryn-Sansinena
25 Oct 201720:00Deportivo Maipu-Union Aconquija
25 Oct 201720:00Deportivo Mandiyu-AH Zapla
25 Oct 201720:00Estudiantes Rio Cuarto-Juventud Unida Universitario
25 Oct 201720:00Guarani Antonio Franco-Sportivo Patria
25 Oct 201720:00Gutierrez Mendoza-Gimnasia Mendoza
25 Oct 201720:00Independiente de Neuquen-Deportivo Roca
25 Oct 201719:30Libertad de Sunchales-Gimnasia E.R.
25 Oct 201720:00San Jorge-Crucero del Norte
25 Oct 201720:00San Lorenzo Alem-Desamparados
25 Oct 201720:00Sportivo Las Parejas-Douglas Haig
25 Oct 201720:00Union Villa Krause-Huracan Las Heras
25 Oct 201720:00Villa Mitre-Ferro Gen.Pico
24 Oct 201719:00Deportivo Mandiyu-AH Zapla
24 Oct 201720:00San Jorge-Crucero del Norte
29 Oct 201721:00Sportivo Belgrano-Sportivo Las Parejas
29 Oct 201721:00AH Zapla-Chaco For Ever
29 Oct 201721:00Atletico Parana-Libertad de Sunchales
29 Oct 201721:00Crucero del Norte-Antoniana
29 Oct 201721:00Deportivo Roca-Villa Mitre
29 Oct 201721:00Desamparados-Deportivo Maipu
29 Oct 201721:00Douglas Haig-Def. Pronunciamiento
29 Oct 201721:00Ferro Gen.Pico-Alvarado
29 Oct 201721:00Gimnasia E.R.-Defensores Belgrano VR
29 Oct 201721:00Gimnasia Mendoza-Union Villa Krause
29 Oct 201721:00Gimnasia y Tiro-Guarani Antonio Franco
29 Oct 201721:00Huracan Las Heras-San Lorenzo Alem
29 Oct 201721:00Juventud Unida Universitario-Gutierrez Mendoza
29 Oct 201721:00Rivadavia-Deportivo Madryn
29 Oct 201721:00Sansinena-Cipolletti
29 Oct 201721:00Sarmiento Resistencia-Deportivo Mandiyu
29 Oct 201721:00Sportivo Patria-San Jorge
29 Oct 201721:00Union Aconquija-Estudiantes Rio Cuarto
29 Oct 201721:00Union Sunchales-Central Cordoba